14 listopada uczniowie klasy IC5 i IIE (innowacja wojskowa) wzięli udział w zajęciach praktycznych ze strzelectwa sportowego na strzelnicy LOK w Radomsku.

Po krótkim instruktażu dotyczącym zasad zachowania bezpieczeństwa uczniowie przystąpili do sprawdzenia swoich predyspozycji strzeleckich. Strzelano z broni długiej: karabinek Kbk ak kal. 7.62 oraz AR kal. 5.56 z pozycji leżącej. Spośród wszystkich biorących udział w strzelaniu na szczególną uwagę zasługują uczniowie:

Daniel Szymczyk IIE (wynik:74 pkt. na100 możliwych),
Julia Żak IC5 (71/100), Michał Wójcik IIE (68/100),
Wojciech Łakomy IC5 (67/100),
Bartosz Jałyński IIE (59/10W0) 

Zajęcia na strzelnicy odbywały się pod okiem instruktorów: pana Jacka Radka i pana Roberta Kotucha.

Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: pan Paweł Kołodziejczyk i pani Katarzyna Organa.

14 listopada uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z warunkami dostania się do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, jak również z funkcjonowaniem i zadaniami tej placówki.

Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w prezentacji jednostki. Jak się okazało, niektórzy z nich należą do OSP i planują zostać zawodowymi strażakami.

To była bardzo ciekawa i inspirująca wycieczka.

18 listopada uczniowie klasy IIA i III A z innowacją pożarniczą uczestniczyli w wycieczce do Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką pracy służb lotniskowych - Lotniskowej Straży Pożarnej, Służba Ochrony Lotniska oraz Służb Celnych.

Uczniowie mieli szansę zobaczyć najnowszy sprzęt jakim dysponuje jednostka. Poznali również zasady funkcjonowania Lotniskowej Straży Pożarnej.

14 listopada uczniowie klas IB4 i ID4  z innowacją policyjną ucestniczyły w wycieczce do Portu Lotniczego w Łodzi.

W ramach wycieczki zwiedzili Port Lotniczy gdzie zapoznali się z zasadami funkcjonowania lotniska, odbyli przejażdżkę lotniskowym autobusem, obejrzeli lądowanie/start samolotu oraz poznali specyfikacje pracy spedytorów w strefie cargo lotniska. Dodatkowo mieli okazje poznać specyfikę pracy służb lotniskowych - Lotniskowej Straży Pożarnej, Służba Ochrony Lotniska oraz Służb Celnych.

W dniu 07 listopada o godz. 11:00 odbył się w naszej szkole etap szkolny Olimpiady Statystycznej.

Polegał on na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu on-line. Punkty możliwe do zdobycia za poszczególne części w teście on-line:

Część I (zadania łatwe) - max.18 punktów;

Część II (zadania standardowe) - max.16 punktów;

Część III (zadania trudne) - max.16 punktów;

Suma - max.50 punktów.

Udział wzięło 6 uczennic: 1. Alicja Bator 4F, 2. Magdalena Tomalska 4F, 3. Anna Trzepióra 3G, Weronika Dziedzic 3G, Patrycja Zając, 4. 3G, Weronika Wysmołek 3G.

Do drugiego etapu, który odbędzie się w styczniu w Katowicach zakwalifikowały się 3 uczennice: Trzepióra, Wysmołek i Tomalska.

Opiekę sprawowały: A. Bednarska i J.Ciesielska

Uczniowie z klasy 1A5 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcili pomagając w 2.Częstochowskim Biegu Niepodległości zorganizowanym przez "Fundację Jest Lepiej" w Częstochowskim Parku Lisiniec.

W dniach 8 i 9 listopada uczniowie naszej szkoły ZS im. J.Kochanowskiego Kl.III D I kl. IV B uczestniczyli w akcji "POMOC polskim dzieciom na Kresach".

Opiekunowie p. Marks, p.Klepacz-Skoczylas I p. Kuzior.

Dziękujemy

11 listopada uczniowie klas mundurowych wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 101 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzi ludzie uczestniczyli w Apelu Poległych na Placu Biegańskiego oraz złożyli kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Uroczystość zakończyła się uroczystym przemarszem uczestników II Aleja.

Ósmego listopada obejrzeliśmy rekonstrukcje wydarzeń z 1980 roku pt.: "39 lat temu w Ikarze", która odbyła się w świetlicy IKAR w budynku MPK w Częstochowie. Przedstawienie to było ostatnim etapem projektu edukacyjnego: "Nadzieja, Zwycięstwo " w ramach programu Niepodległa.

6 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy etap XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, pod hasłem przewodnim „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”.

Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1987 roku. Tegoroczna olimpiada objęta została honorowym patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego. W zmaganiach wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły, z klas ekonomicznych, II G i III G.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i czekamy na wyniki.

W dniu 7 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie inicjujące współpracę pomiędzy Zespołem Szkół im. J. Kochanowskiego w Częstochowie a Castorama Polska Sp. z.o.o.

Z tej okazji Dyrektor Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego Pan Mariusz Zawada podpisał Umowę Partnerską, z "Castorama Polska" reprezentowaną przez Dyrektora Sklepu Pana Tomasza Izydorczyka i Dyrektora ds. Zarządzania i Logistyki Pana Mariusza Walicha, których mieliśmy przyjemność gościć w szkole.

Głównym celem współpracy jest podniesienie, jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy. Jedną z form współpracy będzie możliwość odbywania przez uczniów naszej szkoły płatnych praktyk zawodowych w Castorama Częstochowa.

 

 

Więcej artykułów…