I w tym roku magia Walentynek ogarnęła Kochana. Poczta walentynkowa, drzewko miłości z serduszkami gotowymi do zapisania miłosnych wyznań, słodycze w kształcie serduszek i ozdoby ale też płomień miłości ku pamięci osób których już nie ma, a którzy na zawsze pozostaną w naszych sercach i wreszcie serce z przesłaniem miłości puszczony w przestworza to dodatkowe elementy uprzyjemniające ten wyjątkowy dzień. Oczywiście można było zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance i polukrować Kochana. Wszystkim udzieliło się uczucie szczęścia.

 

11 lutego klasy 1A4 i 1A5 pod opieką pani mgr Agaty Marks, mgr Agnieszki Zarębskiej i mgr Jacka Radka miały możliwość obejrzenia ,,od podszewki’’ jak wygląda produkcja najwyższej jakości sprzętu ochronnego dla służb mundurowych w firmie MASKPOL .

MASKPOL to wiodący polski zakład w swojej branży i firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Głównymi ich odbiorcami jest wojsko, policja i straż graniczna. Młodzież miała okazje zobaczyć laboratorium balistyczne, pomieszczenia, w których bada się wytrzymałość sprzętu, oraz hale produkcyjne.

Dziękujemy dyrektorowi Maskpolu za możliwość wizyty i wprowadzenie w arkana produkcyjne.

W dniu 7 lutego uczniowie z klasy III G i III B wzięli udział w Warsztatach Kryminalistycznych.

Warsztaty przeprowadzone przez mgr inż. Karolinę Grabowską z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, poprzedziła prezentacja "7 złotych pytań z kryminalistyki". Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób odpowiednio należy zabezpieczyć miejsca zdarzenia, prawidłowo wykonać oględziny oraz właściwie zabezpieczyć, oznaczyć i opisać ślady.

Następnie uczniowie w praktyce mogli poznać techniki kryminalistyczne, wykorzystując odpowiedni sprzęt uczyli się zabezpieczać daktyloskopijne ślady linii papilarnych.

12.02.2020 r. odbędzie się etap szkolny X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej.

Rozpoczęcie o godz. 8:50. Zbiórka pod salą 60.

Etap szkolny polegać będzie na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru.

 

Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowszy ranking szkół średnich tradycyjnie z podziałem na licea i technika.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Nasza szkoła uplasowała się na 53 miejscu w województwie śląskim (53 miejsce na 127 szkół) otrzymując Brązowy Znak Jakości.

Brązowa tarcza jest dla Nas dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za efektywną i wytrwałą pracę !!

06.02.2020 r. odbędzie się pierwszy etap olimpiady.

Olimpiada składa się z 3 etapów – 2 pierwsze są wirtualne (uczestnicy rejestrują się na platformie konkursowej).

Rozpoczęcie w czwartek o godz. 8.50. Zbiórka pod salą 27.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.olimpiadalogistyczna.mwsl.eu

Nauczyciele języków obcych zapraszają klasy I oraz chętnych uczestników z pozostałych klas do udziału w Walentynkowy konkurs "TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO" w dniu 14.02.2020.

Prosimy o zgłaszanie się uczestników do nauczycieli języków obcych do dnia 10 lutego - (minimum 1 główny wykonawca z każdej klasy I, reszta klasy angażuje się w występ, wychowawca klasy I zgłasza udział klasy). Podajemy tytuł wybranej piosenki o miłości w języku obcym i wykonawcę (możliwy playback). Przy ocenie będzie brana również pod uwagę charakteryzacja, choreografia oraz wrażenie artystyczne.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody !!

Taki bal jest tylko raz w życiu !!

11 stycznia, w Hali Polonia, odbyła się zabawa studniówkowa. Na niezapomnianej imprezie bawiło się ok. 300 osób. Bal rozpoczął się dostojnym polonezem, a w części oficjalnej uroczyście złożono podziękowania: dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.

Szampanem wzniesiono toast za pomyślność na maturze oraz w życiu dorosłym, a potem była już tylko dobra zabawa w rytmach muzycznych hitów, granych przez zespół LAVADO.

Cała fotorelację można zobaczyć na stronie

 

W piątek 10 stycznia zakończyła się tegoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akcję WOŚP uatrakcyjniła licytacja gadżetów, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród uczniów klas pierwszych.

Wszystkim darczyńcom pięknie dziękuję w imieniu potrzebujących chorych dzieci.

Do zobaczenia za rok

W dniu 8 stycznia klasy I d4, I b4, 1ap uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na temat szkodliwości dopalaczy i cyberprzemocy.

Sukcesem zakończyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt, w których nasza drużyna zajęła III miejscce.

Gratulujemy!!!

"Wiatr w żagle" to hasło dla osób z ogromnym sercem i wrażliwością na cierpienie najmłodszych.

I tym razem społeczność Kochana przyłączy się do zbiórki funduszy na najwyższej jakości sprzęt do ratowania życia i zdrowia dzieci. "Wszystkie ręce na pokład ... Załogo!"

Od 7 do 10 stycznia 2020, czekamy na Wasz gest!

Ahoj przygodo !!

Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły jest opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Agata Marks.